Nie znasz Rubiego, a chcesz go poznać? Programujesz w innych językach? Piszesz w Railsach od kilku miesięcy, ale wciąż wiele rzeczy wydaje ci się magią? Ten kurs jest dla ciebie!

Ruby to interpretowany, dynamiczny i obiektowy język programowania, w którym pisze się bardzo przyjemnie i efektywnie. W języku tym powstał popularny framework Ruby on Rails do tworzenia aplikacji internetowych.

Zaczniemy od zupełnych podstaw, tak abyś poznał solidne fundamenty języka, wytłumaczymy sobie dlaczego klasa jest obiektem i czym się różni od modułu, poznamy potęgę enumerable i zajrzymy w głąb biblioteki standardowej. Na sam koniec przyjrzymy się metaprogramowaniu, generowaniu kodu w locie i tworzeniu własnych DSLi. Jednym słowem dwudniowe solidne szkolenie z Rubiego od podstaw, po zaawansowane techniki i dobre praktyki (o testach nie zapomnimy). Nie jest to szkolenie z Railsów! Ale jeśli chciałbyś je poznać, to świetny początek i wiedza, dzięki której unikniesz błędów w przyszłości.

Gdzie, kiedy i czemu za darmo?

Szkolenie trwa dwa dni: 23 i 24 czerwca (sobota i niedziela), zaczynamy o 10, a kończymy około 17. Odbędzie się w nowo powstałym biurze coworkingowym ClockWork na Mokotowie, adres to Ksawerów 3. Kurs jest organizowany w dużej mierze dzięki uprzejmości ClockWork (udostępniają nam salę za darmo) i mogę spokojnie napisać, że dojazd jest wygodny (blisko metro Wilanowska i liczne tramwaje), a na miejscu bardzo sympatycznie.

Zapisy

Liczba miejsc jest ograniczona do 12, dlatego obowiązują zapisy; wyślij maila na kontakt@rubysfera.pl - kto pierwszy ten lepszy.

Informacje praktyczne

Duży nacisk położony został na zajęcia praktyczne, dlatego weźcie ze sobą laptopy, odpowiednia ilość gniazdek i interent będzie zapewniony. Formuła to wykład + ćwiczenia praktyczne. Grupą docelową są początkujący, lub osoby bez znajomości Rubiego. Treść jest przeznaczona dla osób, które potrafią programować w innym języku, a chciałyby się nauczyć Rubiego, jak i dla tych, którzy trochę Rubym się bawili i chcieliby swoją wiedzę usystematyzować. Techniczne informacje o szkoleniu dostaniecie po potwierdzeniu zgłoszenia. Szkolenie poprowadzi Aleksander Dąbrowski.