Darmowe szkolenie z programowania w języku Ruby

Nie znasz Rubiego, a chcesz go poznać? Programujesz w innych językach? Piszesz w Railsach od kilku miesięcy, ale wciąż wiele rzeczy wydaje ci się magią? Ten kurs jest dla ciebie!

Ruby to interpretowany, dynamiczny i obiektowy język programowania, w którym pisze się bardzo przyjemnie i efektywnie. W języku tym powstał popularny framework Ruby on Rails do tworzenia aplikacji internetowych.

Zaczniemy od zupełnych podstaw, tak abyś poznał solidne fundamenty języka, wytłumaczymy sobie dlaczego klasa jest obiektem i czym się różni od modułu, poznamy potęgę enumerable i zajrzymy w głąb biblioteki standardowej. Na sam koniec przyjrzymy się metaprogramowaniu, generowaniu kodu w locie i tworzeniu własnych DSLi. Jednym słowem dwudniowe solidne szkolenie z Rubiego od podstaw, po zaawansowane techniki i dobre praktyki (o testach nie zapomnimy). Nie jest to szkolenie z Railsów! Ale jeśli chciałbyś je poznać, to świetny początek i wiedza, dzięki której unikniesz błędów w przyszłości.

Gdzie, kiedy i czemu za darmo?

Szkolenie trwa dwa dni: 23 i 24 czerwca (sobota i niedziela), zaczynamy o 10, a kończymy około 17. Odbędzie się w nowo powstałym biurze coworkingowym ClockWork na Mokotowie, adres to Ksawerów 3. Kurs jest organizowany w dużej mierze dzięki uprzejmości ClockWork (udostępniają nam salę za darmo) i mogę spokojnie napisać, że dojazd jest wygodny (blisko metro Wilanowska i liczne tramwaje), a na miejscu bardzo sympatycznie.

Zapisy

Liczba miejsc jest ograniczona do 12, dlatego obowiązują zapisy; wyślij maila na kontakt@rubysfera.pl – kto pierwszy ten lepszy.

Informacje praktyczne

Duży nacisk położony został na zajęcia praktyczne, dlatego weźcie ze sobą laptopy, odpowiednia ilość gniazdek i interent będzie zapewniony. Formuła to wykład + ćwiczenia praktyczne. Grupą docelową są początkujący, lub osoby bez znajomości Rubiego. Treść jest przeznaczona dla osób, które potrafią programować w innym języku, a chciałyby się nauczyć Rubiego, jak i dla tych, którzy trochę Rubym się bawili i chcieliby swoją wiedzę usystematyzować. Techniczne informacje o szkoleniu dostaniecie po potwierdzeniu zgłoszenia. Szkolenie poprowadzi Aleksander Dąbrowski.Komentarze

 1. Krzysztof Białek 14.06.2012

  Comment Arrow

  Programuję w railsach od niecałego roku a rubiego uczyłem się w tym celu bez żadnych wcześniejszych podstaw ( książki, screencasty, tutoriale ) ani też nie programowałem w żadnym innym języku.

  Na ile mógłbym z niego skorzystać?


 2. tjeden 14.06.2012

  Comment Arrow

  Jeśli aktywnie przeczytałeś jakąś książkę o Rubym, wiesz skąd w Railsach się bierze Post.find_by_name_and_author, czym się różni @ od @@, a moduł od klasy, to możesz się nudzić. Szkolenie jest adresowane głównie do ludzi, którzy niewiele wiedzą o Rubym. Jeśli jednak czujesz, że piszesz słaby kod i nie wiesz czemu niektóre rzeczy czasem działają, a czasem nie, to myślę, że znajdziesz coś dla siebie.


 3. Krzysztof Sowa 14.06.2012

  Comment Arrow

  Czy jeśli wysłałem maila ze zgłoszeniem kilka godzin temu, ale jeszcze nie otrzymałem odpowiedzi, to znaczy, że już nie ma miejsc?


 4. tjeden 14.06.2012

  Comment Arrow

  Odpowiedzi na zapisy pojawią się jutro do południa.


 5. tjeden 15.06.2012

  Comment Arrow

  Miejsca rozeszły się w 4 godziny. Wszyscy, którzy się zgłosili powinni otrzymać już ode mnie e-maila. Można wciąż się dopisywać na listę rezerwową (przydatne, jeśli chcesz mieć pierwszeństwo w ewentualnej drugiej edycji).


 6. gsf600n 16.08.2012

  Comment Arrow

  Witam,
  Czy w tym roku przewidziane będzie jeszcze szkolenie z Ruby ?
  Chciałbym zacząć przygodę z programowaniem, a Ruby wydaje mi się odpowiedni na początek.
  Jeśli nie, to ew. prośba o info na temat prowadzonych kursów na terenie Warszawy

  Pozdrawiam


 7. tjeden 23.10.2012

  Comment Arrow

  Niewykluczone, że w tym roku szkolenie się odbędzie. Wyślij maila na kontakt@rubysfera.pl, by mieć pewność, że Cię nie ominie.


 8. zajadi 4.12.2012

  Comment Arrow

  Skorzystałbym, aczkolwiek 4 godziny dojazdu w jedną stronę… mam nadzieje że coś w przyszłości znajdzie się w okolicach dolnego śląska.
O autorze

Aleksander Dąbrowski

Od 2008 zawodowo programuje w Ruby i Railsach. Jest maniakiem prostych i eleganckich rozwiązań, nie boi się usuwania brzydkiego kodu. Uwielbia dzielić się wiedzą, a w wolnych chwilach naprawia samochody.