Codebrawl

Znudzeni kolejnym przełomowym CMSem i innowacyjną aplikacją social media w pracy? Świetnie, mam coś dla was. Codebrawl to cykliczny konkurs małych programów napisanych w Rubym. Żadnych Railsów, żadnych rozbudowanych projektów, tylko szybki skrypt do napisania. Co dwa tygodnie publikowane jest małe zadanie, na które odpowiedź należy zamieścić w prywatnym giście. Liczy się kreatywność i elegancja rozwiązania. Na zgłaszanie pomysłów jest pierwszy tydzień, w drugim trwa głosowanie nad najciekawszym rozwiązaniem. Zasady są następujące:

  • Pierwsza reguła Codebrawl: Nie rozmawiasz o Codebrawl. Trzymaj swoje rozwiązanie w sekrecie, aż do końca głosowania, to nie jest konkurs popularności.
  • Nie używaj swojego imienia w giście, to ujawnia twoją tożsamość.
  • Nie forkuj przykładowych gistów
  • Wyjaśnij swoje rozwiązanie dokładnie w README (nie zapomnij uwzględnić przykładowego kodu)
  • Doszlifuj swoje zgłoszenie, możesz je edytować aż do rozpoczęcia głosowania

Czemu mi się to tak podoba?

Popatrzcie sami na najwyżej oceniane wyniki w zadaniach takich jak: baza klucz wartość – wygrało rozwiązanie oparte o gita, mikroframework testowy, czy też TODO listę obsługiwaną z terminala. Zadania są naprawdę ciekawe, rozwiązania bywają bardzo kreatywne, a co najlepsze, nie musisz zarwać całego popołudnia, żeby coś napisać, czasem wystarcza godzinka, lub dwie.

Dzisiaj na tapecie jest stworzenie metody, która może przyjmować wiele bloków kodu. Do dzieła!Komentarze

  1. Dorota 16.11.2011

    Comment Arrow

    To ja jeszcze dodam ChuckTestar.com, który wygrał ostatnio konkurs RSpec formatters 2 😉
O autorze

Aleksander Dąbrowski

Od 2008 zawodowo programuje w Ruby i Railsach. Jest maniakiem prostych i eleganckich rozwiązań, nie boi się usuwania brzydkiego kodu. Uwielbia dzielić się wiedzą, a w wolnych chwilach naprawia samochody.