Nadeszła w końcu długo oczekiwana wiosna, zatem dziś przegląd będzie krótki. Przejrzyjmy nowości, a potem oderwijmy się od komputerów, Internetu i wyjdźmy na rolki, rower lub spacer.

Wydarzenia

  • Wejściówki na tegoroczne EuRuKo rozeszły się jak ciepłe bułeczki. Ponad 200 miejsc sprzedało się w 20 godzin. Czy to znaczy, że należy u nas organizować większe konferencje?
  • Trwa ciekawy konkurs dla początkujących Rubistów. Każdego dnia miesiąca publikowane jest jedno zadanie, na które będzie można przesyłać odpowiedzi w ciągu trzech tygodni. Nagrodą jest między innymi dostęp do screencastów z PeepCode

Update’y

  • Wydana została wersja 1.0 IronRuby, czyli implementacja open-source oparta o platformę .NET. Obiecana jest zgodność z wersją języka: 1.8.6 i Railsami 2.3.5. IronRuby może stać się tym dla .NET’u, czym JRuby, dla świata Javy.
  • Kilkanaście dni po drugiej, pojawiła się trzecia beta Railsów. Nie możesz się doczekać końcowego wydania? Ryan Bigg opisał na swoim blogu dlaczego powinieneś i jak możesz pomóc
  • Pojawił się Został zapowiedziany nowy webowy framework Isy, oparty o komponenty, w którym wszystko (łącznie z JS i Html’em) ma być pisane w Rubim. Jest to Ma to być możliwe między innymi dzięki wykorzystaniu budowniczego widoków- Erectora.

Wybrane z blogów (właściwie to z prezentacji)

  • Oryginalnie wyszperana przez Radarka, prezentacja w ShowOff o przyspieszaniu testów. Używając fast_context, Quickerclip’a, korzystając z wszystkich rdzeni i stosując parę innych sztuczek, autor opowiada jak skrócił czas trwania testów z 13 minut do 25 sekund. Inspirujące. (Nawiguje się strzałkami.)