Garstka aktualności ze świata Rubiego. Było kilka dużych release’ów, więc tym razem nie wstyd mi wrzucać trzech linków na krzyż :)

Co nowego?

  • Kilka newsów od Nathana Weizenbauma, głównego developera Haml i Sass. Tydzień temu wypuścił pierwszą wersję FireSass, wtyczki do Firebuga ułatwiającej podgląd styli tworzonych w SASSie, a w czwarek przedstawił harmonogram prac nad wesją 3.0 obu pakietów. Jeszcze trochę przyjdzie nam poczekać, ale w połowie kwietnia Haml 3 powinien ujrzeć światło dzienne.
  • Wiadomość dla użytkowników jQuery, których w środowisku Rails dosyć sporo. Po ponad 9 miesiącach pracy, dwóch alphach, jednej wersji beta i trzech RC ukazała się wersja jQuery UI 1.8. Ma być lżejsza i bardziej elastyczna niż kiedykolwiek. Zespół UI poszedł w ślady głównego projektu i od tygodnia jest na GitHubie
  • Wyszedł Merb 1.1 o kodowej nazwie “Black Hole” (Czarna Dziura). Żeby nie rozpętać flame’a jeszcze większego niż ten, ja się od komentarza powstrzymam ;)
  • Tylko pośrednio związane z Rails – Jason Calacanis w rozmowie z Davidem Heinemeier Hanssonem. Tematyka głównie biznesowo-startupowa, ale polecam każdemu, kto od takich spraw nie stroni. Świetny wywiad – pomimo, że jestem fanboyem Getting Real, w kilku punktach przyznałem rację Calacanisowi.

Apel do wszystkich RUG-ów: piszcie jasno i wyraźnie gdzie i kiedy odbywają się Wasze spotkania. Nie będę wymieniał nazw (no ale wiecie.. Śląsk jest duży ;) A nie sądzę, że chcecie zniechęcić nowych uczestników.